Před týdnem se provalil patent Applu na design počítače z jednoho kusu zakřiveného skla. Zvedla se vlna kritiky, že je to špatný nápad, který navždy zůstane jen ve formě patentu, protože by byl v praxi nepraktický. Jenže do vizuální realizace nápadu se pustil designér vystupující na YouTube pod přezdívkou Concept Creator. A najednou už takový iMac vypadá jako velmi elegantní a použitelný počítač.

A takto vypadá pradávný předchůdce, Apple iMac G3. Přinesl nevšední design tvořený průhledným plastem a integrováním moderních a výkonných komponent do velkého monitoru

Nedostatky tohoto nápadu jsou zřejmé. Pokud by měla být zachována možnost naklápět obrazovku, musel by být materiál ohebný a klasické křehké sklo je tedy ze hry. Navíc by byla klávesnice příliš blízko obrazovky a byl by to vlastně stolní počítač s ergonomickými nedostatky notebooku. Ale z hlediska designu je to nápad bezesporu působivý.

Nedostatky tohoto nápadu jsou zřejmé. Pokud by měla být zachována možnost naklápět obrazovku, musel by být materiál ohebný a klasické křehké sklo je tedy ze hry.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno